Frezowanie powierzchni drewnianych na Śląsku

Drewniane powierzchnie mają swój niezaprzeczalny urok we współczesnej architekturze. Trudno sobie wyobrazić bardziej eleganckie drzwi od tych, które zostały wykonane z drewna. Aby drzwi mogły cieszyć właścicieli domu swoim nienagannym wyglądem, musi zostać przeprowadzony proces wygładzenia, znany popularnie jako frezowanie. Ten zabieg wykonać może każdy profesjonalny stolarz. Wszystkie drzwi tworzone hurtowo w środowiskach przemysłowych także przechodzą etap wygładzania powierzchni, po którym dopiero na gładką strukturę zostają naniesione lakiery oraz farby.

Frezowanie na Śląsku.

To właśnie Śląsk jest jednym z najbogatszych w liczbie zakładów oferujących tanią obróbkę materiałów pochodzenia naturalnego. Poddaje się frezowaniu nie tylko drewno, ale także powierzchnie i elementy architektoniczne składające się z tworzyw sztucznych oraz metalu. Wygładzanie przeprowadzane jest za pomocą numerycznie sterowanych maszyn oraz tradycyjnych frezarek, pracujących z niezwykłą dokładnością pod okiem osób odpowiedzialnych za to, aby każdy etap procesu wygładzania przeprowadzony został w oparciu o wszelkie obowiązujące normy.

Drewno musi być suche.

Do procesu frezowania dopuszcza się wszystkie powierzchnie drewniane, ale pod warunkiem, że są one suche. Frezując powierzchnię, nadaje się jej nie tylko określoną, gładką strukturę. Za pomocą maszyn można także wpłynąć na pojawienie się charakterystycznych zaokrągleń na płytach drewnianych, a także dopracować wykończenia o strukturze nieregularnej. Takie zabiegi stosuje się najczęściej w sytuacjach, gdy komuś zależy na wysokim efekcie artystycznym, mającym podnieść walory estetyczne. Frezarki to wbrew pozorom urządzenia wielofunkcyjne.

Hałas zależy od mocy.

Niektóre frezarki pracują stosunkowo cicho, inne przy pracy zachowują się dość głośno. Wynika to z tego, że te o większej mocy pracują z większym wytężeniem silnika. Do tego dochodzą także reakcje po zetknięciu się z różnymi gatunkami drewna. Na drewnie twardym pracuje się maszynie dość ciężko, co też przekłada się na dźwięk. Miękkie drewno obrabia się szybciej i przy minimalnym wpływie hałasu.

Stanowisko frezarskie.

Po zakończonej pracy powinno być dokładnie oczyszczone z trocin. Niedopuszczalne dla właścicieli zakładów frezarskich jest to, by na drugi dzień pracę rozpocząć przy zbytkach z poprzedniego dnia. Raz na jakiś czas frezarki wymagają także kontroli technicznej. Są to urządzenia pracujące właściwie bez przerwy, dlatego co jakiś czas pewne ich części wymagają nie tylko naprawy, ale też całkowitej wymiany.

Szczegóły zlecenia frezowania, prosimy zgłaszać w oddziale Śląskim:
http://www.elbig.com.pl/pages/frezowanie-tworzyw-sztucznych.php