Kwiaty sztuczne, czy prawdziwe?

Od niepamiętnych czasów otoczeni byliśmy kwiatami zarówno tymi w ogrodach i na łąkach. Także sztuczne kwiaty produkowane były w domowych pieleszach, papierowe na różne uroczystości folklorystyczne i do strojów regionalnych. Produkcją tych kwiatów zajmowały się gospodynie dużych i małych gospodarstw rolnych. Zdobione nimi były przydrożne kapliczki, wieńce obrzędowe, głowy dziewcząt. Robione były korony na głowy panien młodych, palmy i obrzędowe girlandy.
Stopniowo produkcją kwiatów sztucznych zaczął interesować się przemysł. Zaczęto je produkować na masową skalę w małych fabrykach, ale również w maleńkich przydomowych manufakturach. Na początku zrobione były z papieru i plastiku, a w końcu ze specjalnie utwardzonych lub krochmalonych materiałów. W fabrykach produkowano przede wszystkim kwiaty sztuczne o małych niepozornych listkach jak bzu czy konwalii. Wraz z kwiatami ruszyła produkcja gałązek i traw do sztucznych bukietów.
Obecnie do pięknych kolorowych bukietów na zimowych stołach naszych domów, restauracji i sklepów oraz wystaw kwiaciarni dołączyły sztuczne kwiaty doniczkowe zarówno te kwitnące jak i zielone. Te ostatnie przez cały rok zdobią miejsca niedostępne dla słońca takie jak łazienki, ciemne korytarze czy wystawy sklepowe w podziemnych pasażach. Wyglądem nie odbiegają od tych żywych, do których są upodobnione. Posiadają bardzo wiele zalet jak na przykład to że nie żółkną, nie więdną, nie trzeba ich podlewać i nie mają zapachu co jest istotne w otoczeniu ludzi uczulonych na duszące zapachy bzu czy jaśminu.

Piękną dekoracją wnętrza będzie sztuczna orchidea, którą każdy alergik może sobie udekorować pokój nawet ten w którym śpi. Sztuczne paprocie czy beniaminki zdobią hole i pokoje biurowe niektórych instytucji. Jest to również alternatywa dla miejsc gdzie wilgoć i woda są nie wskazane na przykład w centrach komputerowych czy elektronicznych. Jednak największe zapotrzebowanie na kwiaty sztuczne jest do produkcji wieńców i wiązanek nagrobkowych. Dzięki sowim właściwościom mogą zdobić groby naszych bliskich przez cały rok.
Obecnie coraz częściej na karoseriach samochodów ślubnych pojawiają się kwiaty sztuczne. Z nich są również produkowane różnego rodzaju ozdoby na sale z okazji uroczystych zaślubin i wejść do budynków. Królują na zimowych stolach. We włosach tancerek stylu hiszpańskiego i w butonierkach panów. Oczywiście kwiaty papierowe w dalszym ciągu królują w ludowych obrzędach. Są ozdobą orszaków weselnych, wiosennych korowodów i bryczek.

http://www.coolflowers.pl/ – zapraszamy na naszą stronę internetową kwiatów sztucznych!

Dodaj komentarz