Rwa kulszowa leczenie – jak to wykonać?

Ludzie podejmują się aktywności fizycznych w celu polepszenia swojego zdrowia. Regularne czynności potrafią pozytywnie wpłynąć pozytywnie na kondycję, siłę mięśni, stawów, a także na nasze samopoczucie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jednak wysiłek wiąże się jednak także z możliwością odniesienia kontuzji, która z kolei będzie wiązać się z koniecznością rekonwalescencji.

Również siedzący styl życia oraz niewygodne miejsce wpływają na powstanie różnych bólów i wad postaw, z którymi w przyszłości trzeba się mierzyć. Warto z tego powodu zadbać o jak najbardziej efektywne metody, które szybko postawią nas na nogi i być pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Jedną z często występujących przypadłości wymagających intensywnego leczenia jest rwa kulszowa.

Rwa kulszowa leczenie – sposoby

Rwę kulszową charakteryzuje mocny i przeszywający ból w okolicy lędźwiowej. Promieniuje do pośladka przez aż do stopy. Może powodować drętwienia, czy kurczenie się mięśni, a w skrajnych przypadkach nawet problemy z poruszaniem się. W takich sytuacjach trzeba wybrać konkretne metody leczenia.

Najczęściej pierwszym i najchętniej wybieranym sposobem są leki przeciwbólowe. Czasem jednak i one okazują się zbędne. Zamiast nich chętniej polecana jest  specjalna maść przeciwbólowa albo zimne okłady w obolałe miejsca. Trzeba pamiętać, że leki mogą mocno obciążać żołądek i spożywanie ich w dużych dawkach, nie jest zdrowe dla organizmu. Specjaliści zalecają, aby z rwą kulszową radzić sobie wykonując proste czynności, takie jak po prostu leżenie. Kładąc się we właściwej pozycji, można znacznie odciążyć kręgosłup. Zaleca się głównie pozycję boczną z nogami zgiętymi w kolanach albo pozycję na plecach z kolanami na poduszce. Ważne jest, żeby możliwie ograniczyć ból, który jest generowany przez konkretne ruchy wykonywane przez nas. Warto też pamiętać o kilku zasadach, które należy stosować podczas zmagania się z rwą kulszową. Kucanie powinno zastąpić schylanie, nie należy także skręcać kręgosłupa. Powinno się bardzo delikatnie wstawać z łóżka, regularnie rozkładać ciężar ciała, a także unikać noszenia przedmiotów o zbyt dużej wadze. Jednak przy powtarzających się problemach, należy przedsięwziąć swoje środki czas w celu podjęcia specjalistycznej formy rehabilitacji.

Rehabilitacja metodą ARP Wave

Jedną z popularniejszych form terapii w przypadku rwy kulszowej jest ARP Wave. Jest to metoda działająca o wiele szybciej niż dotychczasowe sposoby radzenia sobie z bólem. Przywraca pracę mięśni, które są odpowiednio odciążone. Wykorzystywany jest w tym celu specjalny elektrostymulator. Pozwala on na zwiększenie impulsów, które są przesyłane do mięśni w trakcie ćwiczeń.

Dużą zaletą ARP Wave jest elastyczność w kwestii dopasowania odpowiednich ćwiczeń. Każdy klient może je dobrać indywidualnie do swoich preferencji. ARP Wave jest traktowany jako skuteczna alternatywa dla tradycyjnych terapii. Pacjenci mogą odczuć ulgę już po pierwszym zabiegu, a po pewnym czasie będą mogli wrócić do swoich codziennych aktywności.

Więcej informacji:
https://rehabilitacja-arpwave.pl/co-zamiast-lekow-na-rwe-kulszowa
https://rehabilitacja-arpwave.pl/kiedy-bol-w-dole-plecow-to-rwa-kulszowa
https://rehabilitacja-arpwave.pl/rwa-kulszowa-jak-sobie-radzic-z-bolem-kiedy-pojsc-do-lekarza