Opakowania dedykowane firmom kurierskim

Korzystając z usług kurierskich, kiedy chcemy nadać jakąś przesyłkę, potrzebujemy do tego dobrego opakowania.

Jeśli często wysyłamy różne paczki (bo na przykład prowadzimy działalność handlowo – wysyłkową), zapewne wiemy jak dobrze je opakować, aby bezpiecznie dotarły do adresata. Jednak osoby, które raz na rok zamawiają usługi kurierskie, albo jeszcze nigdy tego nie robiły, mogą mieć w tej mierze znacznie mniej doświadczenia. Oto kilka porad, co zrobić aby wysłana zawartość paczki dotarła do nadawcy nienaruszona.

Bezpieczne folie bąbelkowe

W zależności od tego jaki jest to typ zawartości, powinniśmy odpowiednio ją zabezpieczyć. Wszelkie elementy kruche, delikatne i plastyczne, najlepiej owinąć jest folią bąbelkową, a następnie umieścić w sztywnym opakowaniu, gdzie dodatkowo między przedmiotem a ściankami umieścimy jeszcze jakąś warstwę izolującą i absorbującą wstrząsy czy urazy. Może to być na przykład pozwijana gazeta, kawałki materiałów pakowych czy sztywne formy ze styropianu lub pianki. Jeśli nie mamy takich materiałów może to być oczywiście coś innego, jednak warto by było to lekkie i dobrze zabezpieczało przedmiot przed kontaktem ze ścianami pudełka. Innowacyjne opakowania przeznaczone do przesyłek często mają już specjalną wyściółkę zapewniającą amortyzację towaru.

Kartony dobre na wszystko

Dobrą opcją może być też na przykład skorzystanie z kartonowych opakowań. Same firmy kurierskie mogą nam zaproponować takie specjalne opakowania, dopasowane do przesyłek różnych wielkości i wag. Jednak nie są one za darmo. Tanio wytwarzają kartony różne firmy zajmujące się produkcją opakowań. Jednak najtańszą chyba już opcją jest po prostu wykorzystanie kartonów, jakie czasem dostać można w sklepach – za darmo. Zwykle mają one na sobie firmowe napisy lub nalepki. Czasem kurier powie nam, że należy je czymś zasłonić lub zakleić. Możemy w to miejsce przykleić nieprzezroczystą szeroką taśmę, albo cały karton owinąć jeszcze dodatkowo zwykłym szarym papierem pakowym, który również kosztuje grosze za wielki płat.

Małe i niestandardowe przesyłki

Jeśli przesyłka jest znacznie mniejsza, na przykład zawiera tylko książkę, płytę CD lub jakiś drobiazg, można wybrać bezpieczne koperty bąbelkowe, koperty foliowe i inne folio paki. Obecnie na rynku dostępne są różne, innowacyjne opakowania, które gwarantują bezpieczeństwo każdemu typowi towarów. W przypadku przesyłki o niestandardowych wymiarach, przybierają one czasami formę specjalnej tuby, skrzynki, czy nawet całej palety.

 Zapoznaj się także z:

Ekologia w opakowaniach