Naturalne powiększanie biustu – pięć domowych sposobów!

Duży, piękny, jędrny biust to marzenie wielu kobiet. Skutecznym, lecz z całą pewnością, inwazyjnym sposobem na powiększenie piersi są zabiegi z zakresu medycyny plastycznej, czyli implanty wypełnione sztucznym roztworem lub własnym tłuszczem dokładnie opisane na strnonie www.klinikagrzesiak.pl . To radykalne metody, które wymagają ingerencji chirurga i pociągają za sobą znaczne koszty, lecz przynoszą jednocześnie najlepsze efekty i wieloletnią satysfakcję.

Czy istnieje alternatywa do metod chirurgicznych? Czy panie, które mają niewielki lub zdeformowany biust, mogą marzyć o większych piersiach bez konieczności zabiegów medycznych? Zapraszamy do lektury.

Naturalne metody na powiększanie biustu

Panie, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny powiększania biustu, sięgają po naturalne metody. Czy są skuteczne? Bezpieczne? Oceńcie sami.

Masaż biustu

Najbezpieczniejszą metodą na ujędrnienie biustu są codzienne masaże wykonywane w domu. Oprócz pobudzenia krążenia krwi i limfy w piersiach, dodatkowo poprawia się kondycja skóry. Cennym skutkiem ubocznym masażu piersi jest ich jednoczesna kontrola. Dotykając często piersi i badając je,  można wykryć nawet małą zmianę w biuście, co może skutkować lepszymi rokowaniami w przypadku guzów nowotworowych.

W krajach azjatyckich coraz częściej oferowana jest usługa powiększania biustu poprzez masaż limfatyczny piersi. Może czas, by podobne usługi dla pań pojawiły się również w Polsce?

Dodatkowym działaniem stymulującym masaż biustu jest używanie do czynności masujących preparatów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku.

Preparaty pielęgnacyjne na powiększenie biustu

Producent jednego z wiodących preparatów na powiększanie piersi zachęca do stosowania jego produktów chwaląc się efektem powiększenia, ujędrnienia i uelastycznienia piersi. Preparaty do smarowania biustu dostępne na rynku mają za zadanie nawilżyć, nadać sprężystość, pobudzić mikrokrążenie w piersiach, zwalczyć zwiotczenie spowodowane wiekiem lub ciążą czy karmieniem piersią. Długotrwałe stosowanie ma według producentów odmłodzić skórę piersi i wyraźnie wymodelować biust. Skład preparatów ma pobudzać produkcję kolagenu w skórze piersi i wspomóc mikrocyrkulację.

Składnikami preparatów do smarowania biustu są przeważnie związki roślinne, takie jak olej arganowy, kigelia africana (roślina zawierająca flawonoidy i fitosterole, związki zbliżone do hormonów żeńskich), orientalna wąkrotka azjatycka (która ma właściwości wygładzające i poprawiające jędrność skóry), hydrolizowany kolagen zwierzęcy, proteiny jedwabiu, ekstrakt ze skrzypu polnego (zioła wpływającego korzystnie na stan skóry i włosów), masło Shea, pantenol i olej słonecznikowy.

Preparaty należy stosować codziennie przynajmniej przez okres dwóch miesięcy. Widoczne efekty mają się ukazać po około sześciu tygodniach stosowania. Niestety, brak jest informacji na jak długo wystarczy kuracja kremami do smarowania piersi.

Tabletki na powiększanie biustu

Producenci suplementów do powiększania biustu w formie tabletek lub kapsułek zalecają je jako uzupełnienie do kuracji kremami i serum do smarowania piersi. 

Efekt push-up piersi ma być spowodowany przez wykorzystanie do produkcji tabletek roślin, które posiadają w swym składzie fitoestrogeny, czyli związki podobne do żeńskich estrogenów. Kapsułki jednego z reklamujących się w internecie producentów preparatów do powiększania piersi zawierają wyciąg z szyszek chmielu (rośliny zbudowanej z fitoestrogenów), ekstrakt z czerwonej koniczyny (posiadającej związki estrogenne), soję (źródło fitohormonów zbliżonych do hormonów żeńskich produkowanych przez jajniki kobiece). Według producenta, klientki, które zdecydują się na korzystanie z jego preparatów w tabletkach, mogą liczyć na realne i widoczne efekty już po ośmiu tygodniach stosowania. Niestety, brak jest również informacji na jak długo wystarczy dwumiesięczna kuracja tabletkami.

Kąpiel naprzemienna

Podczas polewania piersi zimną i ciepłą wodą zwiększymy krążenie krwi i pobudzimy limfę do działania. Dodatkowo masaż szorstka rękawicą kąpielową wzmocni efekt. Zamiast rękawicy można stosować peeling lub scrub. Pozbędziemy się w ten sposób martwego naskórka i poprawimy koloryt skóry.

Ćwiczenia fizyczne na powiększenie biustu

Musimy Was zmartwić: nie istnieją ćwiczenia fizyczne, które powiększą biust. Piersi są złożone z tkanki tłuszczowej, a nie z mięśni. Możemy jednak wykonując ćwiczenia fizyczne na klatkę piersiową, wzmocnić daną grupę mięśniową i dzięki temu unieść optycznie piersi. Zapytaj trenera na siłowni osiedlowej jakie są najlepsze ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej dla kobiet. Ładnie umięśniona górna partia ciała kobiety wygląda młodo, atrakcyjnie i atletycznie.