Mieszkania Katowice – jakie mamy do wyboru?

W stolicy Górnego Śląska powstaje ostatnimi czasy cała masa nowych osiedli mieszkaniowych. Osoby, które chciałyby więc zamieszkać w nowym miejscu, na pewno nie będą mogły narzekać na brak ofert na rynku. Zarówno jeśli chodzi o wtórny, jak i pierwotny rynek, wybór jest spory. Stało się to zasługą deweloperów, którzy wykorzystują niemal każdy wolny skrawek przestrzeni miejskiej, na stawianie nowych budynków. Niektórym osobom takie działanie może przeszkadzać, ale jednak mamy w Polsce ogromny deficyt mieszkań, stąd nic dziwnego, że nowe osiedla tak szybko zapełniają się mieszkańcami.

Na początku weźmy pod uwagę rynek pierwotny. Co to w ogóle oznacza? Otóż tam dostępne są całkowicie nowe mieszkania Katowice posiadają ich całkiem sporo, przede wszystkim na przedmieściach, jednak czasami coś nowego budowane jest także w ścisłym centrum miasta. Dzieje się to zwykle na tych obszarach, na których w ostatnim czasie doszło do likwidacji jakiejś fabryki, przedsiębiorstwa czy zakładu produkcyjnego. Jeżeli teren od miasta wykupił deweloper, to można się spodziewać że niedługo powstanie w takim miejscu nowoczesne osiedle bloków mieszkalnych. Ważne, by nowymi mieszkaniami interesować się w miarę szybko, inaczej może się okazać, że najlepsze propozycje w danym budynku ktoś już wcześniej zarezerwował.

Teraz sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja na rynku wtórnym. Tutaj znajdują się mieszkania z drugiej ręki, czyli take, które były już wcześniej zamieszkałe, często do samego momentu podpisania umowy notarialnej kupna/sprzedaży. Również tutaj znaleźć można nowe mieszkania Katowice są bowiem miastem, gdzie ludzie często migrują w inne miejsca. Osoby, które mieszkały już przez kilka lat na nowym deweloperskim osiedlu, mogły z czasem zechcieć wyprowadzić się gdzie indziej, może nawet do innego miasta, bądź w ogóle wyjechały z Polski. To sprawia, że za o wiele mniejsze pieniądze możemy nabyć całkiem jeszcze świeży lokal, który był zamieszkały przez zaledwie kilka lat. Oprócz tego mamy naturalnie całe mnóstwo mieszkań w tak zwanej wielkiej płycie, czyli w blokach z czasów PRL. Są także stare kamienice, które zostały wyremontowane i dostosowane do bieżących potrzeb. To również ciekawa propozycja na rynku wtórnym.

Jak możemy się przekonać, wybór różnego rodzaju lokali mieszkalnych w stolicy Śląska jest bardzo duży. Wszystko więc zależy od naszych indywidualnych upodobań, oraz oczywiście zasobów gotówki. Warto przed ostateczną decyzją skorzystać z usług na przykład biura pośrednictwa nieruchomości, które zorganizuje dla nas prezentację jak największej ilości mieszkań w mieście. W ten sposób wybór będzie o wiele łatwiejszy.

Na podobny temat przeczytasz też na: https://bardowskiego1.pl/mieszkania/